17. novembril täitus 5. klassi õpilastel ammune soov: taskulampidega matk koos koolis ööbimisega.
Reede õhtul oli „jaaniussikeste” rivi päris pikk: 28 viiendikku ja 6 lapsevanemat. Matkajuhid Kaia Pruuli ja Jaanus Kala pöörasid tähelepanu ka tähistaeva vaatamisele, liiklusteabele ja ümbritseva märkamisele.
7 km läbimise järel jõuti Antsla Jahimajja. Sellist üllatust ei osanud keegi oodata: auravad grillvorstikesed ja -liha, lisaks Evita vanaema tehtud maitsvad lihapirukad. Suur tänu jahimaja külalislahkele perele!

Kui kõht täis, asuti Tuuli ema eestvedamisel rühmatööd tegema: seljakotis vajaliku matkavarustuse otsimine ja valiku põhjendamine. Oli asjalikke mõtteid ja matkatarkusi eluks.
Koolimajas ootas ees raamatu lugemine. Õpetajaid üllatas, kui kiirelt saabus vaikus. Iga laps veetis aega koos raamatukangelastega, kes seiklesid valitud raamatu lehekülgedel.
Ühistegevus jätkus kell 21 võimlas vahvate liikumismängudega Egely ja Kaia Pruuli juhendamisel. Energiat ja kiiret reageerimist viiendikel jagus – kõik olid rõõmuga lustimas.

Aitäh, Egely ja Kaia! Uue päeva algus võeti vastu filmiõhtuga. Elevust ja liikumist jagus veel pikalt!
Klassijuhatajad Monica ja Iri tänavad suurepärast meeskonda – Pauli ema ja õde, Karl Valteri, Raneli, Elena, Tuuli ema ja Marta Liisa isa ning hoolivat jahiseltskonda.

Vaata matka