24. novembri 5.a õppereisi eesmärk oli tutvuda Audru kooli 5. klassi õpilastega, külastada Pernova Loodusmaja ja ujuda Eesti suurimas veekeskuses.

Esmalt tegime peatuse Pärnus Eesti Vabariigi väljakuulutamise mälestusmärgi juures: nägime iseseisvusmanifesti ja tegime ühispildi „Eesti 100”.

Seejärel külastasime Audru kooli. 5. klassi õpilased esitasid lustaka näidendi nutimaailma klammerdumise ohtudest. Seejärel oli tutvumisring, kus mõlema kooli viiendikud rääkisid oma koolist, klassi tegemistest ja enda huvialadest. Loodame, et esialgne tutvus areneb edasi. Audru koolimaja oli vastrenoveeritud, huvitava disainiga. Ühisolemine lõppes maitsva lõunasöögiga. Aitäh meie võõrustajatele!

Pärastlõuna veetsime Pernova Loodusmajas, mis on kui roheline oaas, lisaks hulgaliselt topiseid, planetaarium, lemmikloomaruum, helikoobas, näitus „Kakulised”. Giidi juhendamisel sai reisiseltskond uusi loodusteadmisi, eriti vahvad olid kakuliste topised.

Viimane sihtpunkt oli ujumine veekeskuses. Liikumist ja põnevust jagus kolmeks tunniks, mõnelgi sai lihvitud ujumisoskust ja harjutatud vettehüppeid.

Reisi toetas Tervise Arengu Instituut, kevadel saime Suitsuprii klassi preemiaraha.

Klassijuhataja Iri tänab meditsiiniõde Üllet, Kaspari ema ja Arno isa veekeskuses abistajatena. Aitäh Kaisa emale ja Kaisale magusa külakosti eest. 12-tunnine koosolemine andis uusi teadmisi, aktiivset liikumist ja suhtlemisjulgust.

Iri Reile
5.a klassijuhataja