Pöördumine lapsevanemate poole - vaktsineerimine

Loomise kuupäev 27.10.2021

Head lapsevanemad

Kutsume teid üles kasutama võimalust koolivaheajal end ja oma last vaktsineerida COVID-19 viiruse vastu – nii saame viiruse levikut tõkestada ning hoida meie kool avatuna.

Näeme statistikast, et koolis nakatuvad eelkõige vaktsineerimata õpilased, kes omakorda viivad viiruse koju vanematele ja vana-vanematele. Vaktsineerimine tagab stabiilsema ja turvalisema koolikeskkonna.

Eestis on lubatud COVID-19 vaktsiiniga vaktsineerimine alates 12. eluaastast. Meie koolis on vaktsineeritud üle 80% õpetajatest ning alla 50% nendest õpilastest, keda võib vaktsineerida.

Tänane kogemus näitab, et koolides, kus on nii õpetajate kui ka õpilaste vaktsineerituse tase kõrge, ei ole tekkinud ka viiruskoldeid, mistõttu on saadud õppimisele keskenduda.

Meile on väga oluline meie laste normaalse sotsiaalse arengu ning õpikeskkonna tagamiseks hoida koolid avatuna! Ainult stabiilses kontaktõppes saame õpilasi paremini toetada ja aidata ka distantsõppel tekkinud õpilünkasid tasandada.
Ka mitmed rahvusvahelised organisatsioonid, nt Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC), OECD, Maailmapank, UNESCO ja UNICEF on kinnitanud, et koolide avatuna hoidmine on viiruse leviku ajal väga oluline.

Pärast koolivaheaega jõustub uus lihtsustatud karantiinikord. Vaktsineerimata ja covid-19 haigust 180 päeva jooksul põdemata lähikontaktsed peavad jääma koju ja tegema PCR-testi (alates 4. päevast pärast COVID-19 positiivse testitulemuse saanud inimesega toimunud lähikontaktist) ning olema kodus kuni testi vastuse saamiseni nagu ka positiivse testi tulemuse korral. Nii on võimalik nakkusahelad varakult katkestada. Vaktsineeritud haigustunnusteta õpilased ei pea testima ega jääma lähikontaktsena karantiini.

Me kõik saame koolide avatuna hoidmiseks anda oma panuse, kui vaktsineerime. Palun kasutage koolivaheaega enda ja oma laste vaktsineerimiseks ning vajadusel perearstiga konsulteerimiseks! Täname kõiki, kes on seda juba teinud! Vaktsineerida saab oma perearsti juures või ka mitmetes teistes vaktsineerimiskeskustes: vaktsineeri.ee ja digiregistratuur.ee

Turvalise koolikeskkonna tagamiseks vaktsineerivad ennast ka haridustöötajad tõhustusdoosidega. Ikka selleks, et meie koolid saaksid turvaliselt olla avatud.

Lugupidamisega
Katrin Martinfeld