23. märtsil toimus 1. ja 2. tunni ajal kuuendate klasside ühine lahtine ühiskonnaõpetuse, ajaloo ja kirjanduse lõimingutund usust ja maailma enimlevinud usunditest, kuhu olid oodatud ka asjast huvitatud õpetajad ja lapsevanemad.
Sel korral otsustasime minna kergema vastupanu teed ning kutsusime kohale külalislektori, kelleks oli Ele Paju Räpina metodistikirikust.
Tund algas sissejuhatusega, kus igaüks sai usu, uskumuste ja usundite kohta oma arvamust avaldada. Seejärel saime teada, et usk ei tähendagi alati usku jumalasse vaid ka usku Sinu enda kaaslastesse. Selle tõestuseks tegime katse, kuidas istuda edasi, kui Sul tool alt ära tõmmatakse.
Usk oma kaaslastesse oli ikka väga tugev ning keegi põrandale istuli ei prantsatanud. Etteruttavalt võib öelda, et katse sai väga populaarseks ning pärastpoole prooviti klasside seda erinevates formatsioonides ikka ja jälle uuesti.
Kui olime selgeks saanud, et usk ei ole alati usk mõnda jumalasse, vaid ka kaaslastesse, iseendasse ja meid ümbritsevasse, võtsime käsile maailma enim levinud usundid ja nendega seotud kombed. Tegime tutvust maailma kuue suurima usundiga ning vaatasime videoklippe meie kaasmaalastest, kes esindavad ühte või teist suurt usku (budism, islam, õigeusk).
Meie lektor rääkis väga põnevalt ning 90 minutit möödusid kiiremini kui vaja ning tegelikult oleks võinud sel teemal arutada lektoriga veel teine samapalju usu ja usunditega seotud küsimusi.
Kuuendike ning nende õpetajate Ülle Anieri ja Eve Kubi suured tänud proua Ele Pajule, et ta võttis kätte ja varahommikul meie tundi tuli!

Vaata lõimingutundi