HM konkurss

Konkursile on oodatud osalema kõik kooliõpilased, võistlus toimub kolmes kategoorias. Tööd peavad lähtuma „jõulurahu“ või „pühademelu“ temaatikast.

Konkursi tingimused:

• Osalema on oodatud kõik kooliõpilased, osaleda saab individuaalselt, iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd.
  • Konkursitööde temaatika on jõulurahu või pühademelu.
  • Võitlustööd peavad valdavalt olema tehtud digitaalsete rakendustega – kujundusprogrammi abil, digitaalse joonistuse, maali või graafikana. Lisada võib omaloodud muusikat.
  • Võistlustöö tuleb esitada SIIN hiljemalt 9. novembriks 2018
  • Tööde esitamisega annab autor Haridus- ja Teadusministeeriumile õiguse kasutada, reprodutseerida ja avalikustada tema tööd.
  • Konkurss toimub kolmes kategoorias: 1.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass.
  • Konkursi võitjad valib selleks moodustatud komisjon. Tööde hindamisel arvestatakse idee väljapaistvust, teostamise kvaliteeti ja visuaalset sobilikkust kasutamiseks pühadetervitusena.
  • Kategooriate võitjaid autasustatakse nutipliiatsiga varustatud tahvelarvutiga.
  • Võitjad kuulutatakse välja 16. novembril.

Täiendav info:

• Loodud on digitaalne õppematerjal, mille abil on nii digikunsti loomisega hea esmatutvust teha kui ka leida juhiseid olemasolevate oskuste edasiarendamiseks. Näpunäiteid jagab ka progetiiger multimeedia loomisel.

• Ministeerium toetab algatuse Klass+ kaudu koolide ühiseid õppelaboreid, kus saab muuhulgas digikunsti loomise oskusi arendada. Juba on koolidesse jõudnud või peagi jõudmas 10 000 digiseadet, sealhulgas suure jõudlusega multimeediaarvutid, mis on just sobilikud digitaalse kunsti loomiseks.

• Lisainfo aadressil konkurss@hm.ee

• Esitamisvorm