15. oktoobril toimuvad kohalike omavalitsuste valimised ning esmakordselt saavad hääletada ka 16. aastased noored. Iga asi vajab natuke ka soojendustrenni ning seega otsustasid Antsla Gümnaasiumi noored teha näpuharjutuse enne suurt valimist varivalimistega. Selleks seati kooli aulasse üles ehtne valimiskabiin, valimiskast ning kohal oli ka komisjon koos hääletussedelitega. Valijate nimekirja oli kantud 48 noort, kellel vanust 16 või rohkem. Karm komisjon lubas valima ainult need, kes esitasid komisjonile isikut tõendava dokumendi. Kohal oli ka sõltumatu vaatleja, kelle peamine ülesanne oli jälgida valimiste korrektset läbiviimist.

Valida oli võimalik viie erakonna vahel: „Sinine“, „Karu“, „Luud“, „Euro“ ja „Unistajad“. Kuna kõik erakonnad lubasid just neid valides uut ja paremat maailma, siis valiku tegemine oli paras pähkel.

Pärast valimiste lõppu asus komisjon tegelema statistika ja häälte kokku lugemisega. Valimisnimekirja kantud 48st valijast osales hääletusel 28 (58,3% valijatest). Seega valimised loeti toimunuks ning asuti lugema kokku hääli. Varivalimiste mäekõrguseks võitjaks osutus erakond „Euro“ 17 häälega (60,7% häältest). Teisele kohale platseerus viie häälega (17,7% häältest) erakond „Sinine“. Kolmandaks jäeti erakond „Karu“ kolme häälega (10,7% häältest).  Erakond „Unistajad“ sai nendel valimistel 2 häält (7,14% häältest). Kõige viletsama tulemuse tegi erakond „Luud“, kelle poolt hääletas ainult üks valija (3,5% häältest). Kui nende tulemuste põhjal tuleks moodustada volikogu, siis häältekünnise 5% ületasid Euro, Sinine, Karu ja Unistajad. Volikogusse ei pääseks ainult erakond „Luud“.

Valimiskomisjon tänab kõik valijaid ning soovib edukat ja läbimõeldud valikut ka lähenevatel kohalike omavalitsuste valimistel.

Pildid