10. oktoobril oli 5.a ja 5.b klassi õpilastel vahva pärastlõuna: RMK Pähni külastuskeskuse programmi "Sügispäev Sangastes" õuesõpe.

Õpilased said huvitavaid teadmisi kogenud grupijuhtidelt Eve Altosaarelt ja Halja Haljasorult.
Muuhulgas tuletati meelde, et Sangaste rukis on maailma vanim senikasutusel olev rukkisort, humal jällegi kõige kiirema kasvuga taim.

Õpilased nägid sügiseses dendropargis Mandzuuria pähklipuud, Jaapani nõiapuud, erinevaid kase-, tamme-, männi- jt liike. 60 erineva puu- ja põõsaliigi eristamine oli algajatele loodusvaatlejatele paras pähkel.
Sangaste lossis kogesid viiendikud krahv Bergi silmapilgutust ja lossi kavalat ehitamise tarkust.

Värskes õhus liikumine ja lõbusad loodusnipid muutsid koolipäeva eriliseks.
Aitäh Markuse, Kaspari, Kristeli ja Miia-Roberta emale õpilaste tegevusse panustamise eest.

Vaata