ANTSLA GÜMNAASIUM on Liikuma Kutsuv Kool

Antsla Gümnaasiumi VUNK visioon:
liikumine teeb koolipäeva rõõmsaks, sest me tahame liikuda

Antsla Gümnaasium liitus Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga 2015. aastal, olles esimese kümne kooli hulgas. Võrgustiku koolid töötavad koostöös õpilaste ja õpetajate ning teiste koolitöötajatega välja ning viivad ellu tegevuskava koolipäeva liikumisaktiivsuse suurendamiseks vahetundides, tundides ja vabal ajal. Selles protsessis pakuvad omapoolset nõu TÜ liikumislabor, ühiskonnateaduste instituut ja MTÜ koolitus- ja nõustamiskeskus HARED. Esimesed kümme liikumisharjumusi edendavat kooli olid:  Antsla Gümnaasium, Nõo Põhikool, Pala kool, Rõuge Põhikool, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tartu Descates´i Kool, Tartu Erakool, Tartu Mart Reiniku Kool, Tartu Tamme Kool ja Võru Kreutzwaldi kool.

Antsla Gümnaasiumi Liikuma kutsuva kooli meeskonda kuuluvad: Katrin Martinfeld, Ülle Anier, Irene Undrus, Merle Paat, Ly Raudsepp, Helina Kuusk, Liivia Rebane, Lea Kukk, Kaja Simisker, Talvo Kont, Marietta Lõo ja lapsevanem Kaia Pruuli. Õpilasesinduse liikmetest kuuluvad meeskonda mängujuhid Helena Kriibi ja Elena Kannimäe.

Meie kooli VUNK meeskond on teistele koolidele (Lääne-Virumaa haridustöötajad, Pala Kool, Puhja Kool, Voore Kool, Forseliuse kool, Rõngu kool, Võru Kesklinna kool, avatud kogemusseminarid) jaganud oma positiivset kogemust.

Meie kooli õpetajad on osalenud aktiivsete ainetundide koolitustel I ja II kooliastmele ja Liikuma Kutsuva kooli ideede-kui kogemusseminaridel.

2018. aastal Sihtasutusele Võrumaa Arenduskeskus kirjutatud projekti ,,Liikumine teeb koolipäeva rõõmsaks“ raames said 1. - 6. klasside õpilased igasse klassiruumi komplekti liikumisvahendeid õuevahetunnis kasutamiseks. Projekti raames toimus mängujuhtide koolitus, mille viisid läbi Liikumislabori koolituse läbinud noored. 2019. aasta suvel käisid meie kooli mängujuhid Kristel Taal, Getter Kõiv, Asser Lutsar ja Elisabeth Geier oma head kogemust tutvustamas Tartu linna koolidele, kes osalesid Mängujuhtide Suvelaagris.

Tartu Ülikooli Liikumislabori poolt on Antsla Gümnaasium Liikuma Kutsuv Kool: pilootkoolist mentoriks esitatud konkursi Aasta Õpetaja 2019 Aasta haridusteo nominendiks.

5. oktoobril 2019.a Jõhvi Kontserdimajas toimunud aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ pälvis aasta haridusteo preemia Antsla Gümnaasium.

Meie kooli tegemised on nähtavad Liikuma kutsuva kooli blogislink opens on new page, Antsla Gümnaasiumi facebook leheküljellink opens on new page ja Liikuma kutsuva kooli facebook leheküljellink opens on new page, kus saab jälgida ka teiste koolide liikumisega seotud sündmusi.

Täpsemalt saab lugeda projekti koduleheltlink opens on new page.

Avaldatud 12.08.2019. Viimati muudetud 19.12.2023.