Lehekuu 11. päeval, kui loodus õitses, sumises ja laulis, osalesid 5.a ja 5.b õpilased loodusprogrammis "Otepää kõrgustik ja pinnamood". Õppepäev algas loodusspetsialist Margiti Otepää kõrgustiku tutvustusega. Peagi nautisid kuulajad imeliselt kaunis emakeeles slaidiprogrammi "Otepää kaksteist nägu" (teksti ja sõnade autor Arne Ader, esitaja Fred Jüssi). See lummav esitus kinnitas taas: Eestimaa loodus on igal aastaajal imeliselt kaunis.
Rühmatöö käigus tutvusid õpilased järgmiste teemadega: järvede ja jõgede lugu, metsad, looduskaitse, mägede ja orgude teke, maastike muutumise lugu. Teadmisi kontrolliti Kuldvillakut mängides.
Õppepäev jätkus Eesti järvede pärli ehk Pühajärve-äärse matkaga. Matkajuhid Helen ja Margit rääkisid põnevaid lugusid, panid õpilaste teadmised proovile ja jagasid näpunäiteid ümbritseva kohta. Taamal kukkus kägu, oli kuulda lindude sädistamist, sillerdav Pühajärv, erkrohelised hiirekõrvad, sinililled, varsakabjad, ülased - ilu oli külluses.
Aitäh Tuuli, Markuse ja Kauri emale abi eest!

Vaata