GLOBE

GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm.

Kuna GLOBE käivitati „Maa päeva“ ürituste raames, siis nimetataksegi seda päeva GLOBE sünnipäevaks.

GLOBE vaatlustega igapäevaselt tegelevad meie koolis viiendate klasside õpilased.
Kuna 5. klassi loodusõpetuse ainekavas on atmosfääri teema, siis tehaksegi GLOBEs ka just neid vaatluseid.
5. ja 6. klasside õpilased on osalenud ka hüdrosfääri ehk vee(kogu) mõõtmistel.
6. klasside õpilased on teinud pedosfääri ehk mullastiku mõõtmisi.

Infot saadavad ära suuremate klasside õpilased, kellest on saanud Antsla Gümnaasiumi GLOBE meeskond.
Andmeid saab sisestada The GLOBE programlink opens on new page lehele, selleks on õpilastele jagatud kasutajanimed ja paroolid.

Tublimad õpilased osalevad GLOBE koostööpäevadel ja suvisel ekspeditsioonil.

Avaldatud 21.02.2023. Viimati muudetud 21.02.2023.