1.sea 2.noon 3.snow

6. klasside õppeekskursioon Tartusse

17.novembril toimus 6. klasside õppeekskursioon Tartusse.

Kavas oli TÜ Loodusmuuseumis õppetund "Loomastiku mitmekesisuse praktikum" ja Loodusmuuseumi külastus.
Hull teadlane - õppetund-praktikum teemal "Vesi meie elus ja ümber" ja muuseumi külastus.
Tagurpidi maja.

Matk taskulampidega

17. novembril täitus 5. klassi õpilastel ammune soov: taskulampidega matk koos koolis ööbimisega.
Reede õhtul oli „jaaniussikeste” rivi päris pikk: 28 viiendikku ja 6 lapsevanemat. Matkajuhid Kaia Pruuli ja Jaanus Kala pöörasid tähelepanu ka tähistaeva vaatamisele, liiklusteabele ja ümbritseva märkamisele.
7 km läbimise järel jõuti Antsla Jahimajja. Sellist üllatust ei osanud keegi oodata: auravad grillvorstikesed ja -liha, lisaks Evita vanaema tehtud maitsvad lihapirukad. Suur tänu jahimaja külalislahkele perele!

uus VUNK mäng

12. klassi õpilased Rador Undrus ja Rando Viimne koostasid VUNK rajale Märkajate piltidega uue VUNK mängu.
Pildid on tehtud Märkajatel VUNKides Antsla vallas. Piltidega koos pandi rajale tähed, millest tuli koostada lause, mis ei luba rajal tormata!
Tähed rajal olid: a, a, e, e, g, h, n, n, o, o, P, s, u, v
I liikumisvahetunnil võistlesid VI - XII klass
II liikumisvahetunnil võistlesid õpilased I - V klassini
Kiitus kõikidele, kes tulid meiega koos liikuma!
Suur tänu poistele, kes mängu koostasid!

"Eesti mees ja tema tegemised"

Täna oli koolis traditsiooniline poiste etlemise päev, mis kandis ühist pealkirja "Eesti mees ja tema tegemised".

1.- 3. klassi noormehed esitasid luuletusi elukutsete teemal.
Tüdrukud toetasid noormehi laulu "Laupäeval koos isaga" esitamisel ja inglise keelse perekonnateemalise loo esitamisel.

Aitäh esinejatele ja õpetajatele.

Etlemine

Kohtumine Sven Začekiga

Meie kooli õpilastel oli suur rõõm kohtuda fotograaf Sven Začekiga. Sven rääkis oma fotograafi teest, arengust, huvitavatest kogemustest ja parimatest võtetest. Sven korraldas ka väikese viktoriini, kus loodushuvilised õpilased said auhinnaks foto loomadest ja lindudest.

Soovid rohkem teada Sven Začeki huvitavast tööst ja hobist.
Vaata

Rahatarkus Tartu Ettevõtluskülast

Projekti „Koolipingist ettevõtjaks“ raames käisime Tartus Ettevõtluskülas, kus mängisime läbi kaks simulatsioonimängu: „Ettevõtlik pere“ ja Ettevõtlik kodanik“.
Simulatsioonimängude põhimõte oli näidata mängijatele, kuidas toimivad firmad ja pereettevõtted, õpetada mängijaid tulevikus paremini majanduslikult toime tulema.

Böö-öö

10. novembril jutustas Antsla Gümnaasiumi 4. -7. klassi näitering Antsla KSK-s "Böö-öö"-õhtul õudusjutte.
Algul said noored õpetust Vanemuise teatri grimeerijalt, kuidas teha endale temaatiline meik.
Müstilisele õhtule andis palju juurde efektne kujundus, valgus- ning muusikaline lahendus.
Aitäh toreda ürituse korraldamise ja esinemisvõimaluse pakkumise eest Antsla KSK-le!

Vaata

KT ja NK maakondlikel male- ja kabevõistlus

Nädalavahetusel toimunud KT ja NK maakondlikel male- ja kabevõistlusel Osulas, näitasid head taset Antsla rühma noored.

NK arvestuses kabes võitis esimese koha Aron Aidla ja teise koha males saavutas Kristjan Kiidron.

Suur tänu ka teistele võistkonna liikmetele osavõtu eest- Marleen Kerge, Laura Valner, Elari Lihten, Trond Bjarte Tagamets, Kairo Jänes ja Elger Heitur.

Suurem pildigalerii asub siin: https://photos.app.goo.gl/qkF8cetRHf6TOB7P2

Isadepäev Antsla Gümnaasiumis

Meie koolis tähistati täna isadepäeva ja poistekoori 10. sünnipäeva. Tervituslaulud esitas 1.b klass, lastekoor. Esitusele tuli ka Diana omaloominguline laul "Kuumaagia", mille esitas Laura. Poistekoor oli laval laiendatud koosseisus, sest külas oli Võru Kesklinna kooli poistekoor.
Direktor tänas neid poisse, kes käisid suvel laulupeol. Peale kontserti suundusid isad ja poisid sööklasse, et nautida head koolieinet. Edasi oli poistel seiklus Liikluslinnas, kus ootas ees ka sünnipäevatort. Poistele ja koorijuhtidele palju õnne ja
KAUNIST ISADEPÄEVA!